Podijeli objavu

Dinamo nije uspio obraniti prednost od 1-0 s Maksimira, u uzvratnom susretu osmine finala Europske lige u Portugalu je izgubio 3-0 protiv Benfice nakon produžetaka.

120′ Kraj! Dinamo nije uspio, Benfica ide u četvrtinu finala.

111′ Atiemwen je imao stopostotnu priliku za Dinamo, ali je njegov udarac prošao tik kraj vratnice.

105′ Grimaldo je zabio prekrasan pogodak za 3:0.

104′ Stojanović je u samo nekoliko sekundi dobio dva žuta kartona.

94′ Ferra zabija za 2:0.

96′ Oršić je s lijeve strane ubacio na peterac, a Gaojak s dva metra nije uspio loptu skrenuti u mrežu.

90′ Igrat će se produžeci.

71′ Jonas je pogodio za vodstvo Benfice – 1:0.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Nakon prvih 45 minuta na stadionu Luz nema pogodaka. Dinamo je igrao dobro i koncentriranu, domaćini su “stisli” tek u završnici poluvremenu s nekoliko opasnih napada. Livaković je u 38. minuti sjajno obranio udarac Pizzija.

24′ Benfica radi sve veći pritisak.

22′ Oršić je prošao po lijevoj strani i ubacio za Petkovića, a napadač Modrih je u duelu s Gabrielom pao u kaznenom prostoru, no njemački sudac dosudio je prekršaj za Benficu.

14′ Moro je zbog oštrog starta dobio prvi žutim karton na utakmici. Lopta je uglavnom u posjetu Portugalaca, no još nisu složili smisleniju akciju.

Prvu priliku na utakmici imao je Dinamo u devetoj minuti kada je Kadzior izveo slobodan udarac s desne strane i oštro ubacio na peterac. Lopta je sve prevarila, pa i Oršića koji je čekao na suprotnoj strani.

1′ Počela je uzvratna utakmica osmine finala Europske lige Benfica – Dinamo. Uefa je objavila podatak da je na stadionu Luz čak 2.400 Dinamovih navijača.

Trener hrvatskog prvaka Nenad Bjelica odredio je očekivani sastav za uzvratnu utakmicu osmine finala Lige prvaka protiv Benfice, međutim njegov kolega Bruno Lage ponovo je iznenadio sa sastavom izostavivši neke od najboljih igrača.

BENFICA: Vlachodimos – Almeida, Ruben Dias, Ferreiraa, Ribeiro – Pizzi, Fejsa, Gabriel, Živković – Joao Felipe, Rafa Silva.

DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani – Gojak, Olmo, Moro – Kadzior, Petković, Oršić.

Bjelica u uzvratu nije mogao računati na četiri važna igrača. Zbog ozljeda su otpali kapetan Arijan Ademi i Izet Hajrović, dok su zbog žutih kartona suspendirani Ivan Šunjić i Marin Leovac.

Umjesto Hajrovića zaigrat će Damian Kadzior, Amir Rrahmani će preuzeti lijevi bok, dok na poziciju zadnjeg veznog uskače Nikola Moro.

Dinamo će nastupiti u sastavu: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani – Gojak, Olmo, Moro – Kadzior, Petković, Oršić.

Bjeličin kolega Lage suprotno svim najavama na klupi je ostavio neke od standardnih prvotimaca.Tako su iz početnog sastava ispali Joao Felix, Grimaldo, Jonas, Cervi, Gedson i Samaris.

Ovoga puta nema niti Filipa Krovinovića koji nije niti na klupi, premda je u prvom susretu bio jedan od najboljih igrača u redovima portugalskog sastava.