Podijeli objavu

Marin Čilić je u drugom kolu US Opena pobijedio Nijemca Stebea s 3:1 u setovima i plasirao se u treće kolo posljednjeg Grand Slam turnira sezone.

Čilić i Stebe su započeli dvoboj nešto prije 22 sata po lokalnom vremenu, a bolje ga je otvorio ljevoruki Nijemac koji je u prvom gemu oduzeo servis hrvatskom tenisaču. Čilić je prvim ‘breakom’ u meču izjednačio na 2-2, ali je u devetom gemu opet izgubio servis, što je bilo odlučujuće za prvi set.

Čilić je na otvaranju drugog seta spasio jednu ‘break-loptu’ suparnika da bi u šestom slomio servis Stebea i stvorio odlučujuću prednost u toj dionici koja je sa 6-3 otišla na stranu hrvatskog tenisača.

Ključni trenutak dvoboja zbio se u trećem setu, u kojem je Stebe poveo s 4-1 uz prednost jednog oduzetog servisa. U sedmom gemu je Čilić vratio zaostatak, a novim ‘breakom’ za 6-5 stvorio ključnu prednost te gem poslije došao do vodstva od 2-1 u setovima.

Jedan ‘break’, u sedmom gemu četvrtog seta, bio je dovoljan 30-godišnjem hrvatskom tenisaču za pobjedu i plasman u 3. kolo, piše Dnevno.hr.

U sljedećem kolu protivnik će mu biti Amerikanac John Isner.