Podijeli objavu

Francuz Clement  Noel razveselio je domaću publiku trijumfom u slalomu u Chamonixu. To mu je treća pobjeda sezone i peta u karijeri.

On je s vremenom 1:41.47 bio najbrži u devetom slalomu sezone nakon što je ove godine već slavio 12. siječnja u Wengenu i 5. siječnja u Zagrebu. Iskoristio je to što vodeći nakon prve vožnje, Švicarac Daniel Yule, nije završio drugu vožnju. Zanimljivo, drugi lauf nisu okončali ni Stefano Gross, treći u prvome, a ni Alexis Pinturault, četvrtoplasirani u prvoj vožnji, koji je već  i trećim mjestom mogao prestići Kristoffersena u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Nažalost, drugu vožnju nije okončao ni hrvatski skijaš Elias Kolega, koji je u prvoj sa 44. startnog mjesta sjajno doskijao do 16. pozicije, no u drugoj je “zahaklao” vrata i odustao. Kolega je dobro otvorio sezonu, osvajao bodove u Leviju u Val d’Isereu, ali onda su uslijedili problemi i već 55 dana je Kolega bez bodova  u Svjetskom kupu.

Drugo mjesto u Chamonixu zauzeo je Norvežanin Timon Haugan s 21 stotinkom zaostatka, a treće Austrijanac Adrian Pertl (+0.31). Njih dvojica još su više profitirali od Noela zbog brojnih odustajanja, jer samo 20 od 30 skijaša okončalo je drugu vožnju. Obojica su tako prvi put u karijeri došli na postolje u utrkama Svjetskog kupa. Haugan je to ostvario u svom 25. startu, a Pertlu se sretnim pokazao sedmi nastup.

Preostala četiri hrvatska predstavnika “zapela” su u prvoj vožnji. Filip Zubčić  je bio 38. s  2.59 sekundi zaostatka, Istok Rodeš je imao najbolji startni broj od hrvatskih skijaša, no nije uspio završiti prvu vožnju, kao ni Samuel Kolega sa startnim brojem 65 u konkurenciji 67 skijaša, a Matej Vidović je nakupio ogroman zaostatak od 4.08 sekundi i zauzeo je 46. poziciju. Jedan od favorita, Norvežanin Henrik Kristoffersen, vodeći slalomaš i skijaš sezone, također nije završio prvu vožnju, navodi Hrt.hr.