Podijeli objavu

Muškim slalomom završilo je Svjetsko prvenstvo u alpskom skijanju u Cortini d’Ampezzo, piše Hina.

Norveški skijaš Sebastian Foss-Solevaag novi je svjetski prvak u slalomu. Do zlata je stigao s najboljim rezultatom druge vožnje u kojoj je četvrto vrijeme ostvario hrvatski reprezentativac Istok Rodeš te utrku završio na odličnom šestom mjestu zaostavši za pobjednikom 1.36 sekundi, a Matej Vidović je bio 12.

Srebro je iznenađujuće osvojio Austrijanac Adrian Pertl, koji je bio vodeći nakon prve vožnje, a za Norvežaninom je zaostao 21 stotinku. Uspjeh norveške reprezentacije upotpunio je Henrik Kristoffersen koji se sa šestog mjesta u prvoj vožnji probio do bronce sa zaostatkom od 46 stotinki.

Rodeš je u prvoj vožnji sa startnim brojem 31 ostvario 14. rezultat i za vodećim Pertlom zaostao manje od sekunde (0.98). Kako su organizatori zbog toplog vremena odlučili da će u drugoj vožnji startati obrnutim redoslijedom od 15. skijaša, Rodeš je u drugu vožnju išao kao drugi i iskoristio to na najbolji mogući način. Mirnom vožnjom, bez forsiranja i velikih pogrešaka postavio je vrijeme koje je prvi uspio nadmašiti tek deveti iz prve vožnje Švicarac Daniel Yule, a nakon njega još četvorica skijaša.

Matej Vidović je s dvije kontrolirane vožnje za pobjednikom u konačnici zaostao 2.54 sekundi te osvojio 12. mjesto. Zagrepčanin je imao tu nesreću da je završio prvu vožnju kao 16. što mu je onda bio i startni broj u drugoj vožnji, a da je bio samo jedno mjesto bolji, nastupio bi kao prvi.

Druga vožnja Mateja Vidovića:

Filip Zubčić je u prvoj vožnji nakupio dvije sekunde zaostatka i osvojio 25. mjesto. U drugoj je pokušao agresivnom vožnjom doći do što boljeg rezultata, ali je pogriješio već na početnoj strmini, baš kao što je to u prvoj vožnji učinio Samuel Kolega.

Najveći favorit i vodeći slalomaš u Svjetskom kupu Austrijanac Marco Schwartz napravio je pogrešku i izletio u drugoj vožnji nakon što je u prvoj imao osmo vrijeme. Pogriješio je i drugi veliki favorit Francuz Clement Noel koji je s velikim zaostatkom došao do cilja, navodi Hrt.hr.